Festivitate de premiere la ”Arad,dragostea mea”

Foto: Florin Stana
Foto: Florin Stana

Ediția din 2012 a concursului "Arad, dragostea mea" a luat sfârșit. Spectacolul organizat cu acest prilej la Teatrul de Marionete a încântat spectatorii, copii și părinți deopotrivă. Nu au lipsit premiile pentru cei care au dovedit prin lucrările artistice, eseurile sau chiar documentarele realizate, că țin cu adevărat la orașul nostru și doresc să îl prețuiască și pe viitor.

Urmăriți pe facebook povestea în imagini a evenimentului.

Vedeți mai jos câștigătorii acestei ediții.

  • Bonca Liana Ștefana, Secțiunea Arte plastice Ciclul Primar, clasele 1-2, Locul I
  • Pușcașu Iulia, Secțiunea Arte plastice Ciclul Primar, clasele 1-2, Locul II
  • Morcan Ioana, Secțiunea Arte plastice Ciclul Primar, clasele 1-2, Locul III
  • Mogosan Bianca, Secțiunea Arte plastice Ciclul Primar, clasele 3-4, Locul I
  • Malita Morena, Secțiunea Arte plastice Ciclul Primar, clasele 3-4, Locul II
  • Pirv Ioana, Secțiunea Arte plastice Ciclul Primar, clasele 3-4, Locul III
  • Silvia Lazăr, Secțiunea Arte plastice Liceu, Locul I
  • Cristina Gheorghe, Secțiunea Arte plastice Liceu, Locul II
  • Eduard Kocsef, Secțiunea Arte plastice - Premiu special pentru originalitate
  • Bianca Culda, Secțiunea Arte plastice - Premiu special pentru talent si hărnicie
  • Lucrare colectivă Clasa a II-a B, Liceul Pedagogic, Secțiunea Arte plastice - Premiu special pentru valoare artistică
  • Dumitrean Bianca, Secțiunea Arte plastice - Premiu special pentru potențial artistic
  • Hotopan Paula Ștefania, Secțiunea Literatură - Documentar Ciclul Primar, Locul I
  • Eugen Rogojan, Secțiunea Literatură - Documentar Gimnaziu, Locul I
  • Teodor Stoica, Secțiunea Literatură - Documentar Gimnaziu, Locul II
  • Ujog Alexandra, Secțiunea Literatură - Eseu Liceu, Locul I
  • Silvia Antonia Broszovski, Secțiunea Literatură Ciclul Primar, Locul I
  • Trif Bianca Maria, Secțiunea Literatură Ciclul Primar, Locul II
  • Pirv Ioana, Secțiunea Literatură Ciclul Primar, Locul III
  • Frumosu Valentin, Secțiunea Literatură - Eseu - Premiu special pentru creativitate
  • Hotopan Paula Stefania, Secțiunea Literatură - Poezie Ciclul Primar, Locul I
  • Stefanut Daria, Secțiunea Literatură - Poezie Ciclul Primar, Locul II
  • Bonca Liana, Secțiunea Literatură - Poezie Ciclul Primar, Locul III
  • Morcan Ioana, Secțiunea Literatură - Poezie - Premiu special pentru patriotism local
  • Puscasu Iulia, Secțiunea Literatură - Poezie - Premiu special Arădeanul îndrăgostit
  • Tol Enisa, Secțiunea Literatură - Poezie - Premiu special ”I Love Arad”
  • Arustei Cristina, Secțiunea Literatură Liceu, Locul I
  • Ujog Alexandra, Secțiunea Literatură Liceu, Locul II
  • Popa Iosefina, Secțiunea Multimedia,  Locul I, acordat de Asociația Miloș Cristea
  • Paul Mihoc, Secțiunea Multimedia, Locul II
  • Grovu Bianca Delia, Secțiunea Multimedia - Premiu special ”I Love Arad”
  • Alexandra Camelia Todor, MARELE PREMIU

 

 

Foto: Florin Stana
Foto: Florin Stana